Oprawa Wizualna Wejścia Kinoteki

Ostatnia z warstw jest oprawa wizualno-taneczna. Warstwa ta różni się diametralnie od pozostałych, gdyż jej przebieg rozłożony jest w czasie. Tym razem taniec będzie narzędziem partyzanckiej walki artysty o przekazanie ekologicznego stylu bycia. Ilona Gumowska, która jako aktywna działaczka na rzecz ekologii i rozchwytywana tancerka, przekaże za pomocą opracowanej przez siebie choreografii, w dwóch wybranych przez siebie miejscach podczas szczytu komunikacyjnego z wiadomością dla ludzkości. Całość performance’u zostanie uwieczniona na filmie i "wpuszczona "do sieci jako tak zwany Viral Movie. Oprawa wizualna wejścia to dzieło dwóch młodych artystek, Alicji Krzyżanowskiej i Izabeli Łęskiej, które wspólnymi siłami zdekonstruują człowieka i jego nawyki. Całość oprawy zaprezentowana zostanie publice w dniu wystawy na schodach Kinoteka PKiN.

Od 2017 roku jest studentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie rozwija i doskonali swoje umiejętności. W ramach współpracy z Galeria 3/4 wystawiała swoje rysunki i animowany teledysk w Symfonii Varsovi i na wystawie „Lekko” będącą odpowiedzią na mowę nienawiści. Kocha abstrakcyjny kicz. Zrealizowała w pracowni Pawła Nowaka wystawę „ALE PADAKA” inspirowana jej choroba- epilepsja. Zajmuje się nie tylko sztuka, ale także szeroko rozumiana grafika komercyjna w firmie „Websensa”. Jest tam jednym z współtwórców działu marketingu kreując identyfikacje wizualna do nowych produktów firmy.

Alicja Krzyżanowska

Tancerka, choreograf, psycholog i pedagog tańca. Zawodowo tańcem zajmuje się od dziesięciu lat. Jest absolwentka Choreografii na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2017 w Poznaniu.Tańczyła na scenach polskich i zagranicznych teatrów, m.in. Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, Royal Opera House w Bombaju, Mermaid Theatre w Londynie oraz w Królewskiej Operzew Sztokholmie. Pracowała z takimi artystami jak:Daniel Abreu, Roberto Olivan, Marcin Wrona,Tomasz Wygoda, Mariusz Treliński, Abhilash Ningappa, Kaya Kołodziejczyk czy Jacek Gebura.

Ilona Gumowska

Artystka wizualna, obecnie doktorantka na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Absolwentka grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem w 2013). Studiowała w École Supérieure d'Art de Clermont Metropole (Clermont-Ferrand, Francja). Autorka wystaw indywidualnych. Brała udział w wielu projektach i wystawach w kraju i za granica (Sejsmograf, Bunkier Sztuki, Kraków/ imMoblized, Paryż /Jeune Création Européenne, Paryż). Rezydentka Institut für Alles Mögliche w Berlinie oraz Centre Culturel Le Beffroi w Paryżu. Zajmuje się grafika, obiektami oraz tekstem. Mieszka w Warszawie.

Izabela Łęska