Baza | Ruchoma Wystawa

To najważniejsza część wystawy Fast Fashion Fed połączona z performancem w konwencji europejskich pokazów mody typu Fashion Week.Dwoje projektantów: Adriana Kaiser Subda oraz Björn Svenson przy asyscie Magdaleny Borowicz przygotowało 30 pełnych kreacji modowych (pełną kolekcję), której 

szyku nadają prace jednych z najbardziej uzdolnionych artystów polskich:

duet Paweł Wocial oraz dr Kamila Tuszyńska, znani na całym świecie (m.i. Monako, Londyn, Paryż, Berlin, Wiedeń, Kopenhaga) z zaskakujących rozmiarów rzeźb oraz współczesnych obiektów, filmów oraz scenografii.

Goście mogą spodziewać się nie tylko nanoszenia na kolekcję dzieł przygotowanych przez duet Wocial i Tuszyńska, lecz także zjawiskowego performance’u z wykorzystywaniem ich autorskiej techniki i organicznej substancji - co za tym idzie, zmusza odbiorcę do określonych analiz. Powyższy skład stanowi trzon projektu oraz bazowej warstwy. Jego prace uzupełni o ręcznie wykonane dodatki artysta sztuk jubilerskich Bartosz Maria Chmielewski. Dbałość o perfekcyjny makijaż spoczywa w rękach Agnieszki Barejko oraz Joanny Dobosiewicz. Całość warstwy bazowej domknie integralna część, czyli Warstwa Audio.

Jest doktorem nauk humanistycznych, medioznawczynią, ekspertką od komunikacji wizualnej i alfabetyzmu wizualnego, autorką książki „Narracja w powieści graficznej” (PWN) oraz artystką wizualną. Członkini wielu międzynarodowych stowarzyszeń badawczych oraz autorka prelekcji na międzynarodowych konferencjach np. w Kalifornii i Luizjanie. Współautorka, autorka i realizatorka projektów m. in. dla: Narodowe Centrum Kultury, Polskiej Akademii Nauk, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Powstania Warszawskiego. Autorka tekstów naukowych, wstępów oraz tekstów edukacyjnych m. in. w pierwszym w Polsce albumie o dziedzinie grafiki concept art.

Prywatnie i zawodowo Kamila to propagatorka sztuki i kultury we wszystkich obszarach życia m. in.  poprzez prowadzenie autorskich kursów takich jak werbalno-wizualne warsztaty lub narracje artystyczne i użytkowane oraz pisanie pierwszego lifestylowego bloga o wernisażach „Wernisażeria”.

Kamila regularnie jako ekspert wypowiada się m. in. dla: TVP Info, TVP Kultura, TVP Polonia, TVN 24 BiS, Telewizja Republika, Tok FM, Czwórka Polskie Radio, Trójka - Program Trzeci Polskiego Radia, Program 1 Polskiego Radia, Program 2 Polskiego Radia, Polskie Radio 24, Radio dla Ciebie, Kampus, Newsweek, Plus Minus. Rzeczpospolita, Gazeta Prawna, natemat.pl.

Dr.Kamila Tuszyńska

Z wykształcenia architekt, projektantka Art i High Fashion, miłośniczka Haute Couture. Założycielka marki The-A fashion, właścicielka i projektantka atelier awangardowych sukien ślubnych. Doceniona w branży mody ślubnej o czym świadczą liczne publikacje jej prac w gazetach, na billboardach, okładkach magazynów w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii. Nietypowe projekty jak.np kolekcja sukni ślubnych z papieru, czy udział w London Fashion Week 2018 z kolekcją sukni z wykorzystaniem materiałów odpadowych to dowód na to, iż Adriana to projektantka oryginalna, podążająca do celu swoją własną drogą. Nie idzie na kompromisy, a jej ponadczasowe projekty po latach okazują się wyprzedzające epokę. Poza projektowaniem prowadzi również zajęcia dla dzieci, gdzie chętnie dzieli się z nimi swoją pasją i próbuje zaszczepić im modowego bakcyla.

Adriana Kaiser Subda

Wykształcenie w kierunku kosmetologii, ambasadorka

amerykańskiej marki Mary Kay. Przeprowadziła liczne szkolenia oraz

spotkania pielęgnacyjne. Ukończyła kierunek pedagogiki na SGGW oraz psychologię na WSFiZ. Pasja (którą jest makijaż) skierowała Agnieszkę na ukończenie kursu charakteryzacji w szkole Make Up Star. Współpracowała w roli charakteryzatora w serialu "Klan", na planach reklam, teledysków oraz sesji fotograficznych. Interesuje się ekologią, kulinariami, zdrowiem oraz żywnością, czego owocem jest blog EkoRudka.

Agnieszka Barejko

Magister, projektant biżuterii. Ukończył Akademię 

Sztuk Pięknych w Łodzi (Wydział Tkaniny i Ubioru w zakresie „stylista mody – projektowanie biżuterii” (studia licencjackie) oraz - na tym samym wydziale - studia magisterskie z zakresu projektowania biżuterii. Współzałożyciel grupy Au+ działającej od 2011r. Uczestnik konkursów takich jak "prezentacje", "Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej", "Gioielli in Fermento" oraz licznych wystaw w Polsce i zagranica. W "PL 100" został wybrany jako jeden z 80 projektantów 

przekroju stu lat niepodległej polski.

Bartosz Chmielewski

Zrealizował kilkadziesiąt międzynarodowych wystaw
indywidualnych oraz zbiorowych z całą plejadą innych znanych artystów takich jak:

Marina Abramovic, Tracey Emin, Erwin Wurm, Banksy, Franz Ackermann oraz inni. Także na całym świecie realizował projekty nie tylko z dziedziny sztuki, lecz także designu, mody, reklamy, scenografii i przemysłu rozrywkowego, w tym dla wielu międzynarodowych gwiazd. Współpracował m. in. przy realizacji legendarnych butów dla Lady Gagi, gorsetów do kolekcji Alexandra McQueena czy tez przy wystroju restauracji jednego z najsłynniejszych szefów kuchni na świecie - Gordona Ramsaya. Jedną z rzeźb - „Look at Me (New Capitoline Wolf)” - miała swoja premierę w Londynie, następnie była pokazywana w różnych krajach, za każdym razem w innym, specjalnie zaprojektowanym na te okazje stroju. Jako rzeźba-ikona mody prezentowana była na Paris Fashion Week w Paryżu, ostatnio na NordArt w kreacji zaprojektowanej przez

Dr Kamilę Tuszyńską.

Paweł Wocial

Twórca projektu artystycznego Bjorn Svenson oraz twórca i właściciel marki

By BJORN. W 2014 roku członek kapituły jury FASHION MAKEUP AWARDS 2014, w 2015 reprezentant Polski i województwa Łódzkiego (projektant-projektowanie) na WORLD EXPO MILANO 2015. Od 2015 po dzień dzisiejszy jako jeden z nielicznych Polaków zapraszany do prezentacji swoich projektów modowych na NEW YORK FASHION WEEK , LONDON FASHION WEEK ,

PARIS FASHION WEEK. Na koncie Bjorna, oprócz licznych projektów i pokazów autorskich kolekcji, znajdują się również udane przedsięwzięcia o charakterze stylizacyjnym. Jako stylista i dyrektor artystyczny odpowiada na co dzień za wizerunek biznesmenów, gwiazd showbiznesu oraz elit pokazujących się na łamach magazynu BUSINESSMAN TODAY

czy Fashion TV Magazine.

Bjorn Svenson

Polonistka, dziennikarka, makijażystka.

Ukończyła Wydział Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka Gender Studies w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Uczestniczyła w warsztatach z makijażystką gwiazd Katarzyną Zarembą w szkole Make up Star. Została zaproszona na plan programu “Taniec z gwiazdami” jako wizażystka. Przy wielu okazjach malowała dziennikarzy na potrzeby ich wystąpień przed kamerą, przygotowywała makijaże do teledysków oraz sesji zdjęciowych.

Joanna Dobosiewicz