Wystawa Filmowa

Tuż przed główną częścią projektu (czyli Ruchomą Wystawą) publice zostanie zaserwowana 15-minutowa, artystyczna etiuda filmowa dotycząca tematów proekologicznych, którą wyprodukuje Realizacja krótkometrażowego filmu leży po stronie utalentowanego Christophera Etlera, w oparciu o znakomitego operatora Artura Sochana, który na co dzień fotografuje. Praca będzie miała premierę tego samego dnia w Kinotece Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, jak i w Internecie. Projekt na poziomie filmów promocyjnych został wsparty przez kolektyw Obskurne Studio, które w krótkim czasie zebrało już rzeszę fanów w całym kraju.

Jeden z najbardziej wszechstronnych kompozytorów muzyki filmowej, rock, jazz, muzyki elektronicznej i pop. Jeden z najpopularniejszych obecnie kompozytorów piosenek dla dzieci. Producent muzyczny, który od 25 lat współtworzy europejską scenę muzyczną. Zdobywca wielu nagród w tym 9 diamentowych, 5 platynowych i 2 złotych płyt. Reprezentowany na świat przez nowojorską Metropolis Artist Agency. 

 

Współpracował między innymi z: Grzegorzem Ciechowskim i Republiką, Ireną Santor, Avicii, Marylą Rodowicz, Kayah, Ryszardem Rynkowskim, Grzegorzem Turnauem, Stanisławem Sojką, Małgorzatą Ostrowską, Justyną Steczkowską, Edytą Bartosiewicz, Dorotą Dodą Rabczewską, Kasią Kowalską, Dawidem Kwiatkowskim oraz z zespołami takimi jak: ONA, Perfect, IRA, Budka Suflera, Kombi, Manaam, Volver i Mariusz Totoszko. Zagrał ponad 2000 koncertów (70 międzynarodowych głównie z Avici). 

 

Twórca muzyki do znanych gier komputerowych i filmów takich jak: Sniper: Ghost Warrior (gra sprzedana w ponad 6 mln egzemplarzy),  Battle Strike, Combat Wings, Disco Polo (2015), Teczki (2007), Raj u Stopy (2005) oraz Defekt (serial 2003- 2006). Jest również autorem muzyki do sztuk teatralnych np. „Porwanie Sabinek” oraz „I tak Cię kocham” w warszawskim Teatrze Kamienica. Można śmiało powiedzieć, że jest specjalistą w epickiej muzyce batalistycznej. 

 

Przez ponad 13 lat muzyk, producent i współtwórca legendarnej punk rockowej grupy KSU. Twórca takich projektów muzycznych jak Das Moon, East Clubbers, Wet Fingers, Analog, Dawid Kwiatkowski, Saszan oraz wielu innych. Ze względu na fakt, że ponad 100 utworów powstało we współpracy z Paris Music/ Universal Publishing, jego utwory wykorzystywane są w filmach i programach telewizyjnych (np. film fabularny w reż. Janka Komasy Sala Samobójców, Pomnik czy program TVN Strefa 11 itd.). 

 

Jego utwory mają już ponad 500 000 000 odsłon w serwisie YouTube, a płyty z jego kompozycjami sprzedały się w milionach egzemplarzy. Jeden z najlepszych w Polsce reżyserów dźwięku zapraszany i rekomendowany do współpracy między innymi przez zdobywcę nagrody Grammy Jacka Gawłowskiego producenta „Night in Calisia” Włodka Pawlika.

Paul Gavlic

To  kolektyw profesjonalistów połączonych pasją do tworzenia form audio-wizualnych. Działają od 2017 roku nieustannie rozwijając się. Sięgają po coraz większe projekty i mierzą coraz wyżej. Sercem Obskurnego studia są dwie Ole - Wolińska i Kardynał, ale ich szeregi rozszerzyły się do dziewięcio-osobowej ekipy, której nie straszne jest żadne wyzwanie filmowe.Na swoim koncie maja wiele zakończonych sukcesem kampanii promocyjnych (np. Kampanie Robomaticon czy New Lady in Town Pop Up Vintage and Art Store), produkcje średniometrażowego, historycznego filmu dokumentalnego i mnóstwo kreatywnych kolaboracji w reżyserii, produkcji i montażu. W ich filmach starają się odbiegać od tego co "normalne" i od narzucanych przez media form. Eksperymentują z różnymi formatami obrazu, typami narracji i sposobami prowadzenia historii. Eksplorują możliwości obecnych technologii. Materiały przygotowują zarówno do klasycznych mediów jak i społecznościowych. Wykorzystują innowacyjne techniki umożliwiające zapis obrazu w formie pionowej przystosowanej do odtwarzania ich na telefonach i tabletach w mediach społecznościowych. Obsługiwały klientów w Polsce, Anglii, Holandii, Danii i Kolumbii, a nasza siedziba mieści się w Warszawie.

Obskurne Studio

Rdzenny warszawiak, autor wielu nieprzeciętnychtekstów, komik, copywriter, ghostwriter,wokalista, scenarzysta, prezenter telewizyjnyoraz twórca internetowy. 

Jan Frączek

Producent, właściciel Sparrow Lane Productions LLC w Nowym Jorku i GavlicGroup w Warszawie, manager artystyczny. Łączy w sobie duszę filmowca z pragmatyzmem businesswoman. Przez 17 lat w była managerem najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów i kompozytorów muzyki filmowej oraz producentem wykonawczym ich muzyki. Współpracowała z największymi polskimi firmami produkcyjnymi przy realizacji filmów fabularnych i seriali ostatnich lat (takich jak:Secret reż. Claude Miller (Miramax/Preisner Studio), Janosik Historia Prawdziwa reż. Agnieszka Holland, Sponsoring reż. Małgorzata Szumowska (Zentropa), Skrzydlate Świnie reż. Anna Kazejak- Dawid,  Huśtawka reż. Tomasz Lewkowicz, Miasto 44 reż. Jan Komasa, Kamienie na Szaniec reż. Robert Gliński,  Czas Honoru, Szpilki na Giewoncie, Hotel 52, Przyjaciółki, Lekarze, Anna German – Tajemnica Białego Anioła, Komisarz Alex, Przepis na Życie, Linia Życia, Usta- Usta, Prosto w Serce, Na Dobre i Na złe, Głęboka Woda, Na Wspólnej, Barwy Szczęścia i innych).

Współtwórca Międzynarodowych Wydarzeń Filmowych ON CAMERA, na które zapraszani są specjaliści ze świata filmu ze Stanów Zjednoczonych (ostatnio Julie A. Schubert nagrodzona nagrodą Emmy za casting do serialu House of Cards). 

Współpracowała z takimi artystami i producentami jak między innymi: Michał Kwieciński, Maciej Ślesicki, YlanAnoufa, Joanna Kulig,  Karolina Gorczyca, Paul Gavlic, Adrian Korzeniowski, Bartosz Chajdecki, Sławek Jaskułke, Krzysztof Wieszczek, Laura Samojłowicz, Wojciech Sikora, Tomasz Ciachorowski.Wynegocjowała i przeprowadziła blisko 50 kontraktów artystycznych.

Magdalena zajmuje się też analizą strategiczną brała udział w ponad stu projektach dla firm i instytucji międzynarodowych w tym dla Banku Światowego, Unii Europejskiej, MSZ Holandii/ VNG International, Agencji Rozwoju Przemysłu i Polskiej Agencji Promocji Przedsiębiorczości. Była ekspertem w projektach rządowych w Polsce oraz na Ukrainie i Bałkanach.

Magdalena Gawlik

Urodzony w Anglii niezależny reżyser dokumentalny i fabularny. Absolwent PWSFTviT w Łodzi.

Christopher Etler

Studiował w Conservatory in Ostrava, oraz naWydziale Fotografii The Leon Schiller Film School in Łódź. Ukończył z dyplomem Magistra Sztuki Krzysztof Kieślowski Faculty of Radio and Television University of Silesia (in Bogdan Dzieworski Masterclass). Po 38 latach zdecydował sięodkryć swoja twórczość przed szeroką, międzynarodowa publicznością. Uniwersalizm jego dzieł polega na zadawaniu pytań o rzeczy ostateczne, tak istotne dla każdego człowieka na świecie.

Artur Sochan